Soutěž Zlatý list

02. 05. 2022     sekce: Úspěchy žáků     autor: Jitka Peřinová     tisk: tisk článku

V pátek dne 29.04.2022 se vybraní žáci naší školy zúčastnili tradiční přírodovědné soutěže Zlatý list, kterou pořádal Dům dětí a mládeže Hranice v areálu u restaurace Na Střelnici. Soutěž si klade za cíl prohlubovat v žácích zájem o přírodu a její ochranu, rozšiřovat povědomí o ekologickém chování a v neposlední řadě také možnost prověřit své dosavadní znalosti. Letos se do bojů o nejlepší přírodovědce Hranic a okolí zapojilo celkem 12 žáků naší školy, kteří byli rozděleni na 2 kategorie – MLADŠÍ (4. až 6. třída) a STARŠÍ (7.až 9. třída). Každé šestičlenné družstvo bylo zároveň rozděleno na 2 tříčlenné hlídky, jejichž body se v závěru sečetly.

A KDO SE TEDY ÚČASTNIL A JAK TO DOPADLO?

Družstvo MLADŠÍCH obsadilo 3. místo ve složení:

5.A         Václav Haitl

6.A         František Caletka

6.A         Magdaléna Janečková

5.B         Matúš Adzima

6.A         Šimon Hendrych

6.A         Klára Pavlová

Družstvo STARŠÍCH obsadilo taktéž 3. místo ve složení:

7.B         Mariana Kostková

8.B         Klára Hendrychová

9.A         Mikuláš Hnilička

7.C         Radek Novosad

8.A         Kristýna Štukovská

9.C         Antonín Kopetzký

Nutno podotknout, že zejména ve starší kategorii byla konkurence opravdu veliká a výsledky velmi vyrovnané. Na závěr nezbývá, než poděkovat žákům za vzornou reprezentaci školy a popřát jim mnoho úspěchů nejen při objevování krás naší přírody.